[Zaloguj]

Zaawansowane akompaniamenty - Forum CDur.pl

Tu jestem: Forum / Nauka gry / Zaawansowane akompaniamenty
InformacjeWiadomość
Użytkownik: Wysłany:
2012-12-10 14:00:05
Witam! Gram na keyboardzie już 12 lat i wszytkie filmiki do nauki gry na youtubie na które natrafiam są dla mnie zdecydowanie za proste. A jak już natrafię na coś interesującego jest to popis czyjejś gry, a nie fimik instruktażowy jak to zagrać. Szczególnie interesują mnie materiały muzyki rozrywkowej na pianino/keyboard. przykładowo Chcętnie dowiedziałabym się jak zagrać akompaniament do piosenki "bombonierka" (jest to bardziej ragtime ale już pokazuje po części o co mi chodzi) Jestem zainteresowana nowymi ciekawymi akompaniamentami na lewą rękę. nie obraże się jeśli pojawi się jazz. Nuty czytam. jeśli ktoś z was wie gdzie szukać materiałów dla zawansowanych muzyków to proszę mi podać. mogą byc tytuły ksiażek z nutami, linki itd. Za bardzo nie wiem gdzie szukać. obecnie jestem samoukiem i gram w oprawie mszy św
Użytkownik:
anonimowy
Wysłany:
2012-12-27 21:06:52
Nuty i akordy do "Bombonierki" można znaleźć w czasopiśmie "Zagraj to sam" - nr 04/2008.
Jazzowych i ragtime'owych opracowań jest dużo, wystarczy się wybrać do porządnej księgarni muzycznej i tam poszukać czegoś dla siebie. Dobrym rozwiązaniem jest też udanie się do najbliższej szkoły lub akademii muzycznej - tam z pewnością jest jakaś biblioteka i/lub czytelnia, gdzie przy odrobinie szczęścia uda się zdobyć znakomite opracowania lub przynajmniej obejrzeć jakość opracowań przed zakupem w księgarni lub przez internet.
Jeżeli chodzi o trudniejsze akordy, to i na tej stronie się takie znajdą: Wymyśliłem Ciebie, Bracka. Trzeba trochę poszukać.