[Zaloguj]

Jakie struny do gitary klasycznej - Forum CDur.pl

Tu jestem: Forum / Gitary klasyczne i akustyczne / Jakie struny do gitary klasycznej
InformacjeWiadomość
Użytkownik:
anonimowy
Wysłany:
2013-05-21 19:00:07
Zastanawiam się nad wymianą strun w gitarze klasycznej, tylko nie wiem na jakie. Jakich strun używacie i czy jesteście z nich zadowoleni?
Użytkownik: Wysłany:
2013-06-11 09:43:24
Wszystko zależy od tego co lubisz , ja na przykład nie toleruję strun metalowych założonyhc do gitary klasycznej .
Bardzo lubię struny D′Addario EJ-46C
Użytkownik: Wysłany:
2013-06-11 10:03:45
Nie chcę, żeby to zabrzmiało jak reklama strum D'Addario, ale ja też z nich korzystam (inny model - EJ 45). Za pierwszym razem zaskoczyła mnie ich wytrzymałość i dość przyjemne brzmienie, chociaż, na początku, może zbyt metaliczne. Te wspomniane przez poprzednika EJ 46 C mają większy naciąg i są, według producenta, wytrzymalsze od zwykłych D'Addario.
Komplet D'Addario EJ 45 to struny o standardowym naciągu, czyli takie w sam raz jeżeli nie mamy doświadczenia z różnymi naciągami. Nie miałem nigdy problemów z wytrzymałością, raczej z naturalnym zużyciem - z czasem po prostu przestają brzmieć. Jest to jednak naturalne zjawisko, na strunach pojawia się brud i osad pochodzenia wszelakiego, przez co tracą swoje właściwości. Ale to jest chyba problem wszystkich strun.
Tak trochę przy okazji tematu - za mało jest życia (w sumie to czasu i budżetu) na wypróbowanie tylu różnych strun ile by się chciało - producentów i ich modeli jest dużo, a struny muszą się uleżeć, żeby zweryfikować ich jakość. A żeby zweryfikować ich wytrzymałość domowymi sposobamito już całkiem... :)
Temat ciekawy, też chciałbym poznać opinie innych.
Użytkownik: Wysłany:
2014-12-10 07:49:25
Ja mam nylonowe i mi się całkiem dobrze na nich gra... :-)
Użytkownik: Wysłany:
2016-06-27 12:32:11
Zobacz sobie te http://gitara.org/struny-gitarowe-ghs-boomers-e-guitar-trojpakach-i-szesciopakach/ .