[Zaloguj]

Kawiarenka - Forum CDur.pl

Tu jestem: Forum / Inne, niesklasyfikowane / Kawiarenka
InformacjeWiadomość
Użytkownik: Wysłany:
2013-09-21 08:52:16
dzień dobry. wchodzę do kawiarni. rozglądam się kto może być ze znajomych. mam problem więc pytam na różne tematy, może nie wiem czegoś, błądzę w tematach technicznych bądź teoretycznych. masz chęć zajrzyj, może dasz radę pomóc. dziś trapi mnie sposób podłączenia starego "klawisza" do komputera /ma dwa gniazdka okrągłe na wyjście i wejście midi/.pozdrawiam
Użytkownik: Wysłany:
2013-09-23 22:44:27
Bez ilustracji lub chociaż nazwy tego klawisza ciężko cokolwiek powiedzieć. Podejrzewam, że stary klawisz ma jakieś wyjście słuchawkowe. Jeżeli ma, to można podpiąć kabel do tego wyjścia a od strony komputera wpiąć w takie samo z napisem line in. Jeżeli komputer nie ma takiego gniazda, to w ostateczności można wpiąć do gniazda mikrofonowego, ale należy sygnał wejściowy ograniczyć/stłumić. Wejście liniowe ma wyższą impedancję i obsługuje silniejsze sygnały, wejście mikrofonowe jest przystosowane do znacznie słabszych sygnałów (podanie silnego najprawdopodobniej spowoduje efekt przesterowania).
Użytkownik:
anonimowy
Wysłany:
2013-10-08 20:59:55
Z tego co się orientuje to są specjalne przelotki które można kupić w internecie. Z jednej strony mają one gniazda MIDI (te okrągłe) które podłączamy do instrumentu a z drugiej gniazdo USB które wpinamy do komputera. Zazwyczaj należy też zainstalować odpowiednie sterowniki. Po tym, w wybranym programie muzycznym (który obsługuje MIDI), powinna być możliwość wybrania tego sterownika... no i powinno wszystko działać :)
Użytkownik: Wysłany:
2013-10-16 12:24:23
dzięki bardzo, mój sprzęt to casio ctk lat '90. dotarłem do wiedzy dzięki podpowiedziom biesiadników. istnieje tzw. interfejs, który zakończony jest z jednej strony gniazdem midi,z drugiej zaś wtyczką usb, do tego potrzebny jest typowy kabel midi z okrągłymi wtyczkami midi - in out. do tego program, który zapisuje i zmienia klawisz w całą orkiestrę.
Użytkownik: Wysłany:
2013-10-16 12:29:16
teraz szukam Rolanda i programu, możecie sobie zrobic kawę
Użytkownik:
anonimowy
Wysłany:
2013-10-27 07:50:35
dzień dobry. szukam programu do nagrywania plików z różnym rozszerzeniem, by sprowadzać je do ().wave i ().mp3 . czy ktoś zna spolszczone wersje lub wręcz polskie programy takowe, płatne lub bezpłatne...ufff...i wodę mineralną na miejscu...poproszę
Użytkownik: Wysłany:
2014-01-05 11:47:18
lubię słuchać kompozycji nieznanych i niezapomnianych kompozytorów a to dzięki temu,że są amatorami lub nieuznanymi wrażliwcami. szukam stron, na których się prezentują, może ktoś tu zajrzy i podpowiedź da. mi się przyśniła pewna linia melodyczna, którą zdołałem odtworzyć i do tego słowa, które znikały jak bańki mydlane, gdy wstałem. nie wiedziałem jak zdążyć to zapisać. czy komuś to się przytrafiło w życiu? spotykam się z uśmieszkiem drwiącym, ale tak było. wydarzenie miało miejsce po serii odsłuchań utworów "Mazowsza" tuż przed snem.
Użytkownik: Wysłany:
2014-02-25 19:51:44
http://www.youtube.com/watch?v=xDcUDIaBwy4
Tak to dawniej bywało, gdy kawiarenki pustoszały ze względu na późną godzinę a śpiewano w domach bez karaoke.
Zawsze są ciekawe czasy, te nieznane jeszcze ciekawsze.
Dobrze, że śpiewających przybywa.